Návrat k přírodě

Unikátní přírodní rezervace divokých koní

Řekli jste si už někdy dost?! Občas jsem už přesycená davů lidí, televize a všeho hemžení. Možná to někdy máte podobně a tak vám dnes přináším tipy na výlety, kde vypnete a užijete si pocity, které tak nějak zlehka mizí z našich duší. Budete mít možnost znovu objevovat přírodu a to na jedinečných místech Polabské nížiny. Výběr je široký a je jen na vás, kam se vydáte a co zažijete.

 • Biofarma Košík – kromě koupi produktů v bio kvalitě zde můžete absolvovat prohlídku s výkladem, kde si farmaření vyzkoušíte na vlastní kůži – starání se o stádo ovcí, drůbež králíky, zeleninové políčko a sady. Po práci pak můžete odpočívat přímo na seně. Farma se nachází 22 km od Nymburka směrem na Křinec a je otevřena celoročně.

 • Bizoní farma Barešův Ranč – krom podívané na stádo bizonů se zde můžete projet po jezírku na lodičce za 100 kč, pohrát si na hřišti, zaskotačit v teepee, pohladit si koně a hlavně ochutnat výtečné pokrmy z bizona. Vedou sem cyklostezky.IMG_20160722_180612

 • Bučický Mlýn – je oblíbená destinace cyklistů a vodáků. Vidět zde můžete vodní ptactvo. Za oborou se pase místní skot a k vidění jsou zde i ostatní domácí zvířata a drůbež. Pastviny působí harmonicky a malebně.

 • Dvůr Seletice – prohlédněte si zvířata ze statku – prasata, krávy, ovce, koně a nakupte si výborné pochutiny z mléčných a masných výrobků. Prodejní den je v pátek a sobotu. Dvůr se nachází v těsné blízkosti lesa, pro houbaře ráj. Po cestě se můžete zastavit i na Zámku Loučeň, který je proslulý svými labyrinty.

 • Ekocentrum Huslík – v této záchranné stanici je k pozorování tůňka s obojživelníky, hmyzí domek, broukoviště. Dále zde můžete spatřit netopýry, jezevce nebo i vydru. Ubytovaná zvířata si mohou lidé adoptovat a přispívat tak na jejich spokojený život v centru. Přesná adresa je : Na Zálesí 1473, Poděbrady. Pondělky je zavřeno,St, Pá od 10.00 – 11.30,Út, Čt od 13.00 – 14.30,So, Ne od 13.00 -14.30

  Akce pro veřejnost: 2.září od 19.00 do 21.00 Netopýří noc – Poznejte tajúpný život těchto podivuhodných tvorů

  Dostanete se sem autem nebo po cyklostezce Labská.

 • Jízdárna – hipoterapie - Jízdáren je v okolí Nymburka spousty. Na koňském hřbetu můžete spočinout v Poděbradech, v Přední Lhotě, Kostelní Lhotě, Choťánkách, Komárně, Hradišťku, Hořátvi nebo Studečkách.

 • Obora Žleby – obora s bílými jeleny, muflony, daňky, siky, divočíky a dravci je zasazená v krásné přírodě umístěné hned pod zámkem Žleby. Krmení jelenů a ukázky dravců probíhají v měsíci srpen denně kromě pondělí. V měsíci září již pouze o víkendu a to v čase od 12.00 a od 15.30. Ukázky výcviku dravců a sov jsou doprovázeny vtipným a poutavým výkladem a jsou opravdovým zážitkem. V jeden okamžik nad vámi letí krkavec, sup i orel. Je zde možnost občerstvení i návštěva dětského hřiště. Obora je otevřena od května do konce září od 10.00 – 18.00 hodin. Vstupné: dospělí 50 Kč, děti 40 Kč, děti do 3 let jsou zdarma. Za 20 Kč se můžete nechat vyfotit s dravcem a přispět tak na provoz Obory.

IMG_20160810_161037

 • Přírodní rezervace s divokými koňmi - Milovice – unikátní přírodní rezervace, která vzniká na původním sovětském tankodromu, slouží k návratu divokých koní do české přírody. Nedaleko Benátek nad Jizerou se nachází další stáda a to ze zubry a pratury. Tento projekt je světově unikátní tím, že poprvé představuje v jedné lokalitě tyto tři původní druhy velkých kopytníků Evropy. Místo je volně přístupné podél celé ohrady. Tip- vemte si s sebou dalekohled.

Z Nymburka se vydáte směr Dvory, Straky, Milovice. Rezervaci s koňmi a pratury najdete po levé straně při silnici podél letiště Boží Dar, zubry pak kousek od golfového hřiště u Benátek nad Jizerou.

 • Zoo ChlebyZoo s rodinnou atmosférou ve stylu Safari s více než 300 zvířaty 70 druhů zvířat se nachází jen 7 km od Nymburka na původním pozemku staré fary. Raritou je možnost vstupu do výběhu s gepardem, kterého si můžete pohladit. Krom zvířat se můžete těšit na úžasné herní prvky pro děti všech věkových kategorií. Otevřeno je celoročně.

Ubytování v blízkosti těchto destinací naleznete zde.

A jestli jste milovníci vody, lodí, ryb či ptactva, tak tu jsou další tipy na výlety. Na koupání to asi už nebude, tak poznejte vodní hladinu z jiné perspektivy – z lodě.

Loď Krále Jiřího vyplouvá z Poděbrad a najdete ji pod zámkem. Jezdí ve dvou směrech: směr soutok Cidliny a Labe (můžete využít plavbu pouze jedním směrem nebo i okružní plavbu) a směr Nymburk (loď nekotví a plavba je pouze okružní – otáčí se v Kovanicích).

jednosměrná jizda okružní jízda

Cena: dospělí 80,-Kč 160,-Kč, senioři a studenti 120,-Kč 60,-Kč, děti a ZTP 80,-Kč 45,-Kč

IMG_0787

Loď Blanice - na kryté vyhlídkové palubě jsou místa pro 50 osob. Blanice pluje od dubna do října mezi Nymburkem, Hradištkem, Kostomlaty, Kerskem a Ostrou. Z Nymburka loď vyplouvá v 10.00 a ve 14.00.

Cena: dospělý /senior či student/ dítě či ZTP za převoz jízdního kole 10Kč,-

do Hradištka a Kostomlat 100,-Kč /80,-Kč/ 50,-Kč, do Kerska 130,-Kč /100,-Kč/ 70,-Kč, do Ostré 150,-Kč /120,-Kč/ 80,-Kč

Pokud jste si vybrali z těchto top destinací a rádi byste zavítali do našeho kraje na několik dní, abyste načerpali energii tohoto místa, máte možnost se ubytovat v designově zařízeném apartmá.

Krásný zbytek léta, Monika

Monika Červinková

Mou vášní je cestování a mým přáním je zpříjemnit dovolenou hostům v našem apartmánu a provést je Polabskou nížinou na Nymbursku. Můj příběh si přečtěte zde>>

Komentáře

 • Objevte, jak si užít dovolenou s partnerem!

  10 tipů na pohodové soužití s Vaším partnerem na cestách

 • Nejnovější příspěvky

 • Rubriky