Kde si užít léto? aneb kulturní akce…

Kde si užít léto? aneb kulturní akce…

bezva osvěžení

Je tu srpen. Půl prázdnin za námi, půl ještě před námi. Tak si je užijte!

Pojďte se podívat, která z akcí vás zláká v Nymburce a jeho okolí.

 

5. – 7. 8. se v Poděbradech uskuteční víkendové setkání majitelů vozů Škoda 100 MB a 1000 MB. Těšit se můžete na soutěž elegance, jízdu zručnosti a další kousky.

IMG_7913

6.8. se v Nymburce koná Přístavní slavnost – 13. ročník v Parku pod Hradbami- v 10.00 hodin akce započne divadelním představením pro děti – Jů a Hele a ve 20.40 akci uzavírá poslední vystoupení s Kamilem Střihavkou.

6.8. se v Zoo Cheby koná od 13.00 hodin slavnostní otevření Mendlova Ekocentra, které provede hejtman Středočeského Kraje Miloš Petera. Připravena bude živá hudba a šedesátikilové pečené prase zdarma.

10.8. Neřež – Ostrov Poděbrady

13.8. Železný hasič – Velké Zboží – Poděbradech

13.8. se v Nymburce koná 15. ročník mezinárodního srazu a prezentační jízdy historických užitkových nákladních vozidel a autobusů Zlatý Bažant od 15:50 -17:00 na autobusovém nádraží v Nymburce

13. – 14. 8. Jezdecké závody Allianz Cup, Obora Poděbrady

13. – 14. 8. Závody jachet – Poděbradské jezero

IMG_6000

14.8. Velký dechový orchestr Východočeské energetiky – Kolonáda v Poděbradech

20.8. Varhanní koncert – Havířský kostelík

20.8. se už po páté do Píst u Nymburka sjedou příznivci country za spoustou oblíbených kapel. Letošním hostem je i Wabi Daněk.

20. – 21. 8. Velká cena Poděbrad ve střelbě z malorážky, Sportovní střelnice V Zátiší

26. – 27. 8. Festival filmové hudby – Lázeňská kolonáda, Poděbrady

27. 8. Hradozámecká noc na zámku Loučeň. Prohlídky až do svítání. Více na. http://www.zamekloucen.cz/a/hradozamecka-noc

31.8. Rozloučení s prázdninami – akce pro děti nna Ostrově v Poděbradech

Zábavný park Mirakulum má připravený pestrý program v měsíci srpnu ve všední dny i o víkendech. Více na: http://www.mirakulum.cz/category/program-parku-mirakulum/

A pokud bude teplé slunné počasí určitě zavítejte:

  • na poděbradské jezero, kde si můžete půjčit šlapadlo, lodičku, děti si pohrají na hřištích nebo se sklouznou na skluzavkách přímo do vody, dáte si něco dobrého, zkrátka prožijete prima den. A hlavně voda je sledovaná a stále vhodná ke koupání:)

  • na jezero v Sadské. a přijet můžete po cyklostezce – přes Písty s písečnou dunou

Obě jezera jsou dostupná po cyklostezkách.

IMG_20160718_171453

Labská cyklostezka mířící do Poděbrad z Nymburka je okruh po obou březích řeky Labe. Jeden směr činí 9 km. Pokud je pro vás 18 km málo, můžete pokračovat z Poděbrad do Libice nad Cidlinou 5,7 – centrum rodu Slavníkovců. Po cestě vás budou z dálky vítat hospůdky i dětská hřiště. Můžete se nechat zlákat i plavbou po Labi – Loď Krále Jiříka kotví pod poděbradským zámkem a vyjíždí ve dvou směrech. Jeden na Libici, druhý na Nymburk.

Na jezero v Sadské to můžete vzít přes písečný přesyp -jedná se o čtvrtohorní dunu vátého písku – unikátní přírodní památku – zbytek tzv. Polabské Sahary.

IMG_0620

Nymburk – Písty (duna) 5 km, až k jezeru Sadská je to 7,5 km. Pokud byste se chtěli více projet můžete pokračovat od jezera až k Hradišťku, kde na zdejším hřbitově odpočívá spisovatel Bohumil Hrabal. To už budete mít v nohách 11 km. Odsud už je to jen 2,5 km k chatové oblasti Kersko. Zde můžete vidět památnou borovici, Restauraci Hájenku známou z filmu Slavnosti Sněženek, Hrabalovu chatu č. 0274, kam spisovatel jezdil až do konce svého života, Josefínský minerální pramen – vyvěrající přírodní uhličitou vodu, Lesní ateliér Kuba a další zajímavosti.

Krásné léto plné zážitků a úsměvů přeje, Monika

Monika Červinková

Mou vášní je cestování a mým přáním je zpříjemnit dovolenou hostům v našem apartmánu a provést je Polabskou nížinou na Nymbursku. Můj příběh si přečtěte zde>>

Komentáře

  • Objevte, jak si užít dovolenou s partnerem!

    10 tipů na pohodové soužití s Vaším partnerem na cestách

  • Nejnovější příspěvky

  • Rubriky