Jak zvládnout konec prázdnin a s ním i nové povinnosti aneb do školního roku radostně :)

Vydáváte se poprvé do školy či školky? Jak to udělat, aby dítka chodili každý den radostně? :)

Přicházím s několika radami jak udělat z těžkých začátků pohodové. Po několika letech praxe již vím, co u nás doma funguje a jak tuto náročnou životní situaci dětí zvládnout. Věřím, že vám tyto rady pomohou. Za nimi hned přikládám tipy na nejoblíbenější dětská místa, kde se vaši ratolesti zabaví a vyřádí, aby pro ně nástup do školy byl veselý. Vydejte se po škole či o víkendu zaskotačit a odreagovat se.

Rady pro rodiče – nástup do školy a školky

Děti možná ještě nevědí, co je čeká. Je dobré si s nimi povídat o nástupu do školky či školy a reálně je na ni připravit. To znamená – nenapovídat jim báchorky o tom, jak to je ve školce úžasné, ale připravit je na to, co je tam může čekat a jaký program budou mít od rána až po dobu než je vyzvednete.

Stejně tak je jim potřeba říci pravdu o tom, kdy budou ve školce spinkat a kdy ne. Že možná přijdou slzy?

Věřte svým dětem, jsou výjimeční a šikovní a pokud v něčem potřebují pomoci, tak je podpořte. Zkreslování pravdy, výmluvy či malé lži nikam nevedou.

Další bod může být nejtěžší, také je však nejdůležitější. Snažte se být co nejvíce v pohodě – dostatečně spěte, pravidelně jezte a nezahlcujte se prací. Na den si vytyčte jednu nebo dvě věci, které udělat musíte. Pokud uděláte i něco navíc, tak to berte jako bonus, a to jak v práci tak v domácnosti. Nejste „superman“ a za jedno odpoledne nemůžete stihnout uklidit celý dům, jet s dětmi na výlet, napsat s nimi úkoly, uvařit a přitom se usmívat a jít spát ve 22.00.

Dopřejte sobě i dětem dostatek času na různé aktivity – hru, úkoly, večer na koupání, čištění zubů, na pohádku a klidný průběh večera a usínání. Choďte spát včas vy i vaše děti. Nejhorší je být nevyspalý. To se ráno nikomu nechce vstávat. Vstávání odkládáte a odkládáte a pak celý den nestíháte, na některé věci zapomenete. Začnete chodit pozdě, takže se začnete nadměrně stresovat, možná i křičet a rozčilovat se a katastrofa je na světě. Věřte, že do tohoto bludného kruhu každý rychle zabředne a dostává se z něj opravdu těžko. Každé ráno by pro vás bylo jako za trest a věřte, že i pro vaše děti. Proto není nic důležitější než zachovat klid a ten zachováte, když na věci budete mít dost času, budete vyspálí ….. Jděte svým potomkům příkladem!

Zjistila jsem, že když mám vše udělané, jsem klidná, věnuju se dostatečně dětem a jsme všichni spokojeni. A to je jen tehdy, když jdu včas spát. V tom je základ.

No a co když se vám to někdy nepovede? Tak se to holt nepovede. Vždyť děláte vše jak nejlépe dovedete! A když vám někdy vypomůžou přátelé, sousedé, babičky, tak to bude jiště lepší!

Také bohužel nelze opomenout tento bod. Je to už vyšší dívčí, ale „dům musí stát na pevných základech. Jinak se při větším větru může složit jak domeček z karet“.

Vyrovnaný vztah – vyrovanané dítě. Když jste ve vztahu s partnerem kde jsou denně hádky a nedorozumnění, je nereálné, abyste byli v klidu a vyrovnaní. Co asi prožívají v těchto situacích děti a jak je to ovlivňuje?

Když jste ve fungujícím vztahu, kde si pomáháte, mluvíte spolu o běžných věcech a ještě vám zbyde čas na vtip a žertování, je vyhráno. Pokud ne – vyžaduje to pracovat hodně na sobě a na partnerském vztahu. Někdy nám ke změně názoru nebo situace může pomoci film, životní událost nebo smutný příběh z našeho okolí. Musí nám to zasáhnout nikto, naše emoce, aby se v nás něco hnulo a posunulo nás to někam dál.

Vyrovnaný rodič – vyrovnané dítě.

Ukažte svým dětem, že i když začla škola a s ní i mnohé povinnosti, i přesto si mohou zadovádět a skotačit.

Takže kdy a kde se nabít energií?

Tipy na nejoblíbenější dětská místa!

IMG_5976

 • Miraculum u Milovic

-je zábavný park pod otevřeným nebem se spoustou zábavy a dobrodružství pro nejmenší i velké děti.

Můžete vyzkoušet lanové centrum, lesní město, mini ZOO, lesní naučnou stezku, podzemní bludiště, výtvarné a tvůrčí dílny a mnoho dalšího. Vodní svět je bohužel do odvolání celý uzavřen.

vstupné – 180,-Kč/osoba

zvýhodněné rodinné vstupné 2+1 – 450,-Kč

zvýhodněné rodinné vstupné 2+2 – 600,- Kč

Pokud se ubytuje v Apartmánu Bohemia cena rodinné vstupenky bude

2+1 – 360,-Kč

2+2 – 540,-Kč

Jsme rádi, že Vám můžeme zpříjemnit dovolenou!

Senioři nad 60 mají každý pátek vstup zdarma

Děti do 90 cm výšky mají vstup zdarma

Provozní doba Mirakula

září – úterý – neděle 10.00 -18.00

říjen – pá,so, ne – 10.00 – 18.00

Pozor! 17. září je v parku zavřeno!

Doporučujeme si s sebou vzít baterku do podzemního bludiště a deku na válení. Počítejte s tím, že dětem se nebude chtít domů a proto si vyčleňte na Mirakulum celý den, ať si stihnete rozlehlý park užít.

 • Tankodrom Milovice

Pokud budete již v Milovicích, můžete ještě zavítat a projet se v obrněných transportérech. V měsíci září a říjen se jezdí pouze o víkendech od 12.00- 15.00.

Cena : 100Kč/ osoba

Délka jízdy:10 minut

Děti do 15let musí být v doprovdou dospělé osoby

V areálu můžete prozkoumat podzemní úkryt sovětské armády.

Tankodrom a Mirakulem spojuje unikátní úzkokolejná železnice. Jedná se o kopii vojenské polní drýžky, po které jezdí parní lokomotiva. Vlak mezi stanicemi jezdí každých 20 minut. Ve 12:00 z Mirakula a ve 12:20 zpět z Tankodromu. Další vlak odjíždí z Mirakula ve 12:40 a ve 13.00 z Tankodromu. V tomto intervalu až do 15.00.

Zpáteční vstupenka je spojená se vstupným do areálu Tankodromu. Cena 100Kč/osoba, děti do 90 výšky cm jsou zdarma.

IMG_20160825_132558

 • Zámek Loučeň

 

Do pátku 2.9. jsou všechny vstupenky se slevou 50 % při zakoupení v čase od 9:00 – 11:00 hodin

Zámek je otevřen celoročně a kromě prohlídky zámku, která může být noční, dětská kostýmovaná či čokoládová, navštivte unikátní labyrintárium. V seskupení několika labyrintů a bludišť se vaši děti vyběhají na čerstvím vzduchu a zapojí mozkové závity, aby našly cestu ven. Labirinty jsou z palisád, stromů, provázků, světel a jsou vhodná i pro nejmenší děti.

 1. - 25. 9 se na Loučni konají Napoleonské slavnosti k 220. výročí jmenování Napoleona velitelem armády. Očekává se 100 vojáků tří armád spolu s dělostřelectvem, polní kuchyní lazaretem i markytánkami.

Vstupné

září – zámek otevřen od 10:00- 17:00, prohlídky zámku Po – Pá v 11:00 a ve 14.00

víkend – každou hodinu

říjen – zámek otevřen od 10:00- 17:00, prohlídky zámku Út – Pá v 11:00 a ve 14:00

víkend – každou hodinu

Ceny:

labyrint dospělí 160Kč, dítě do 10 let 75Kč, rodina 460Kč

labyrint a prohlídka zámku dospělí 240, dítě do 10 let 110Kč, rodina 680Kč

Pokud se ubytuje v Apartmánu Bohemia, máte vstup pro jednoho dospělého zdarma.

IMG_20160820_133957

 • Prachovské skály

Vyberte si procházku z malého či velkého okruhu dle vašich časových i fyzických možností. Pro terénní kočárky je zde nově vybudovaná trasa s typickým výhledem na Trosky, Ještěd i Prachovské skály.

Na výlet vyražte za suchého počasí, při dešti a náledí se mohou schody klouzat. Občas může být sestup obtížný i pro rodiče s dětmi v nosítkách. Schody se po písku mírně smekají.

Ceník:

Základní vstupné 70 Kč

rodinné vstupné 2+2 170Kč

děti, studenti, senioři 30Kč

pes 10 Kč

parkovné na celý den 60Kč

Chcete cestovat a na vstupech ušetřit až 600Kč? Ubytujte se v Apartmánu Bohemia, kde dostanete kartičku Grátisku, se kterou má vždy jeden dospělý vstup zdarma.

 IMG_20160807_130147

 • Fajn park u Chlumce nad Cidlinou

Rodinný park s dinoparkem, chodníkem na boso, vodními děly, miniměstečkem pro nejmenší, mini zoo, Zoo autíčky, trampolínami, skákacími hrady a spoustou dalších atrakcí nadchne každou dušičku – malou i velkou. Na své si přijdou opravdu všichni.

Vstupné :

základní vstupné 190Kč

děti do 2 let zdarma

rodinné vstupné 2+2 690Kč, 2+ 3 850Kč

 • Zámek královská koruna – Chlumec nad Cidlinou

Pohádková cesta zámeckým parkem se dvěma okruhy. Jeden okruh plný víl, druhý strašidelnách postav.

Při prohlídkách v interiéru můžete dětem zapůjčit kostýmy.

Otevírací doba

září a říjen : otevřeno v So, Ne, svátky 9.00 – 12.00, 13.00 – 16.00

Ceník:

dětská prohlídka 60Kč

snížené vstupné 40Kč

děti do 3 let zdarma

 • Staré Hrady

Zámek staré hrady je výhradně určen pro děti a jejich rodiče. Těšit se můžete na 3 pohádkové okruhy– ve sklepení, na půdě, v hradu a zámeku. Ve všech prostprách uvidíte pohádkové postavy a vyslechnete poutavý příběh o tom, jak zde žijí a co dělají.

Při čekání na prohlídku si můžete zkrátit lekcí létání na koštěti od čarodejnice. Zavítat můžete i do místní Čarodejnické Bestyjoly kde můžete pozorovat a pohladit si místní havěť.

Otevírací doba

září 9.30 – 17.00 denně

říjen 10.00 – 17.00 víkendy a svátky

Vstupné

děti do 2 let zdarma

děti 2 – 11 let 65Kč

snížené vstupné – důchodci, studenti, mládež 85Kč

plné vstupné 115Kč

 • Botanicus

  V centru tradičních řemesel a bylinných zahrad si můžete vyrobit svíčku, papír, provaz, keramiku, šperky, loutky, vyrejžovat zlato, zastřílet si z luku a mnoho dalšího. V měsíci září na vás o sobotách čeká představení pro děti od 11.00 a 14.30hod.

  Otevírací doba – od 9.00 -17.00

  Vstupné

  děti do 3 let zdarma

  plné vstupné 99 Kč

  snížené vstupné 60Kč

  rodinné vstupné 280Kč

IMG_20160828_112908

 • Kolínská řepařská drážka

Jízdy výletním vláčkem taženým parní nebo dieslovou lokomotivou

jízdy drezínou

dětské hřiště v cílové stanici

děti do 6 let zdarma, dospělí – 90 Kč

září : 3.- 4. 9. Dieslový provoz

10.-11.9 Parní provoz

17.-18.9. Dieslový provoz

24.-25.9. Parní provoz – „Řepánkovy slavnosti“

28. 9. Dieslový provoz

Jízdní řád

Odjezdy z Kolína – Sendražic

9:45, 11:00, 12:15, 13:30, 14:45, 16:00

Přeji Vám mnoho štěstí v tomto školním roce a budu ráda, když mi napíšete kam jste vyrazili na výlet vy.

Šťastnou cestu, Monika

Monika Červinková

Mou vášní je cestování a mým přáním je zpříjemnit dovolenou hostům v našem apartmánu a provést je Polabskou nížinou na Nymbursku. Můj příběh si přečtěte zde>>

Komentáře

 • Objevte, jak si užít dovolenou s partnerem!

  10 tipů na pohodové soužití s Vaším partnerem na cestách

 • Nejnovější příspěvky

 • Rubriky